فرش بيضي کلاسيک براي چه فضاهايي مناسب است؟ هر زماني که اسم فرش به ميان مي آيد، ناخودآگاه در ذهن همه ما فرش هاي مستطيلي تداعي مي شود زيرا در اغلب فروشگاه ها فرش هايي به اين شکل وجود دارند؛ اما فرش هاي بيضي شکل گونه اي ديگر از  فرش ها هستند که در بازار وجود دارند.


فرش بيضي کلاسيک براي چه فضاهايي مناسب است؟


به گزارش اينترنتي مجله دکوکده : با وجود محبوبيت فراوان دکوراسيون کلاسيک در ميان خانم هاي ايراني فرش بيضي کلاسيک با طراحي منحصر به فرد خود علاقه مندان بسياري دارند. کساني که به دکوراسيوني منحصر به فرد و محيطي خاص در منازل خود علاقه دارند، با خريد فرش بيضي ممکن است به فضاي منزل خود جلوه اي خاص ببخشند.


فرش هاي بيضي شکل اگر در مکان مناسب خود قرار گيرند، دکوراسيون جذاب تري نسبت به فرش هاي با اشکال مستطيلي ايجاد مي کنند. اگر براي اولين بار مي خواهيد در فضاي منزل خود از اين سبک فرش ها استفاده کنيد، در نگاه اول ممکن است براي شما تعيين مکان مناسب جهت پهن کردن آن سخت باشد.


در اين مقاله ما تلاش کرديم که اطلاعاتي را جهت چگونه قرارگيري اين نوع فرش ها در منزل به شما ارائه کنيم. با ما همراه باشيد تا به سوال هاي شما در اين خصوص پاسخ داده شود.


جزئيات را نمايان تر کنيم.


براي استفاده از اين نوع فرش ها در خانه هراس نداشته باشيد. اامي وجود ندارد که اين مدل هندسي به تنهايي در خانه شما وجود داشته باشد، ممکن است به راحتي اشکال بيضي را در فضاهاي مختلف خانه استفاده کنيد.


در واقع اگر بخواهيم برخي اجزا دکوراسيون خود را برجسته تر نشان دهيم، بهتر است از اين فرش هاي بيضي شکل استفاده کنيم. اين نوع فرش ها باعث مي شوند که جزئيات معماري با وضوح بيشتري نمايان شوند.


براي هماهنگي با شکل مبلمان، ميز و لوستر هم از فرش بيضي کلاسيک استفاده مي شود. اگر در فضاي منزل خود ميز بيضي شکل وجود دارد و از آينه هاي بيضي شکل بر ديوارها استفاده کرده ايد، به شما پيشنهاد مي کنيم که فرش بيضي در مرکز محيط پهن کنيد؛ در اين صورت شما هارموني خاصي در فضاي منزل خود ايجاد کرده ايد.


تاثير فرش بيضي شکل در اندازه فضا


اگر شما فضاي بزرگي در اختيار داريد و به جداسازي فضاها از يکديگر مايل هستيد، بهتر است از اين سبک فرش ها استفاده کنيد. استفاده از اين فرش ها طراحي هاي خاص خود را مي خواهد و شما بايد براي اين قسمت از منزل خود از وسايلي با اين شکل هندسي بيشتر استفاده کنيد تا جذاب تر به نظر برسد.


فرش بيضي نماي بزرگ تري به فضاي اتاق مي دهد زيرا با استفاده از اين فرش در فضاي منزل چشم مخاطب را به گوشه هاي ديوار هدايت مي کنيد و اين باعث مي شود که فضا به چشم بيننده بزرگ تر به نظر بيايد؛ به همين دليل است که فرش بيضي شکل گزينه مناسبي براي فضاهاي کوچکتر است.


در واقع فرش بيضي شکل تمرکز بيننده را به مرکز مي آورد و باعث مي شود که ديوارها و کوچکي آن ها به چشم نيايند و حتي طرح فرش نيز زيباتر ديده شود.


از فرش بيضي در چه فضاهايي از خانه استفاده کنيم؟


استفاده از فرش بيضي کلاسيک در فضاي خانه هيچ محدوديتي ندارد. استفاده از اين نوع فرش ها در فضاهاي مختلف خانه با توجه به ابعاد فضا جلوه خاصي به محيط منزل شما مي بخشد. به برخي از فضاهاي خانه که استفاده از اين نوع فرش در آن مرسوم است، در پايين اشاره مي کنيم.


ورودي منازل


فرش بيضي در ورودي و راهروهاي خانه کاربرد زيادي دارد و باعث مي شود که فضا بزرگ تر به نظر بيايد. با قرارگيري فرش بيضي در مرکز ورودي منزل و نصب لوستري بالاي آن ورودي منزل خود را شيک و دلباز جلوه دهيد.


فضاي ناهارخوري


اگر شما ميز ناهارخوري بيضي يا مستطيل شکل در منزل داريد، استفاده از فرش بيضي کلاسيک در زير آن يک گزينه بسيار مناسب است. شما با اين انتخاب فضاي ناهارخوري خود را از ساير فضاهاي منزل جدا مي کنيد. دقت داشته باشيد که ابعاد اين فرش بايد به گونه اي باشد که در صورت عقب کشيدن صندلي ها باز هم روي فرش قرار داشته باشند.


اتاق خواب


همچنين اين سبک فرش ها در اتاق خواب نيز استفاده مي شود. اين فرش ها انتخاب مناسبي جهت ايجاد فضاي شيک و منحصر به فرد هستند و تاثير به سزايي در زيبايي دکوراسيون دارند. شما با استفاده از فرش هاي مستطيلي ممکن است کف اتاق و زير تخت خواب خود را به طور کامل بپوشانيد؛ اما استفاده از فرش هاي بيضي شکل فضاي اتاق شما را جذاب و خاص مي کنند.


در فضاهاي نامعمول مانند ورودي اتاق، کناره هاي تخت يا به طور کلي مناطق کوچکي که يک فرش تمام اندازه را در آن جا نمي دهد نيز از اين نوع فرش ها استفاده مي شود.


کلام آخر


استفاده از فرش هاي مستطيل و مربع از قديم رواج بيشتري داشته است و به همين دليل استفاده از اين نوع فرش ها به نوعي براي همه تبديل به عادت شده است. براي تنوع و ايجاد فضاهاي خاص از فرش بيضي کلاسيک در دکوراسيون کلاسيک خانه خود استفاده مي کنيم.


استفاده از فرش بيضي در دکوراسيون خانه کاري سخت نيست؛ اما بايد اصولي را در رابطه با آن بدانيم. در اين مقاله سعي کرديم که اطلاعاتي در رابطه با فضاي قرارگيري فرش بيضي شکل در اختيار شما قرار دهيم.


فروشگاه سراي ابريشم محصولات متنوعي جهت خريد فرش کلاسيک به مشتريان خود ارائه مي کند. سراي ابريشم خدمات متنوعي را جهت خريد اينترنتي فرش کلاسيک در وب سايت خود به آدرس سراي ابريشم براي کاربران فراهم کرده است. شما با مراجعه به اين وب سايت از خدمات متنوعي که براي استفاده آسان مشتريان در نظر گرفته شده است، مطلع مي شويد.


اگر فرش کلاسيک انتخاب شما است مي توانيد به سايت سراي ابريشم مراجعه کنيد تا اطلاعات دقيق تري در اين خصوص در اختيار شما قرار بگيرد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Katina Bingle Mia Debra اموزشگاه ارايشگري Carlos Local Domestic Electricians Suz Brent Mary